Přeskočit na hlavní obsah

ZAJÍMAVOSTI

Dezintegrovaná Chlorella Sp.

Česká řasa Chlorella SP je řasa s výjimečnými účinky. Nenápadná zelená mikroskopická řasa o velikosti červené krvinky v sobě ukrývá obrovský potenciál růstu a životodárné energie. Unikátní složení české Chlorelly SP pomáhá našemu organismu výrazným způsobem zlepšit a dále udržet výborný zdravotní stav.

Až 90% využitelnost díky unikátnímu procesu zpracování – dezintegrací

Nejvýznamnější vlastností české Chlorelly SP je její téměř 90% využitelnost. Využitelnosti bylo dosaženo unikátním procesem zpracování - dezintegrací buněk řasy. Buňku řasy si můžeme představit jako lískový oříšek, který všechny své výživné látky ukrývá uvnitř obtížně propustné skořápky. Náš organismus není přizpůsoben k tomu, aby trávicími enzymy narušil nepropustnou skořápku a využil cenné látky buněčného obsahu. Výzkumem se podařilo najít způsob, jak buněčný obal narušit (DEZINTEGROVAT) a tím dosáhnout dokonalého využití všech živin. Dezintegrovaná česká Chlorella SP je pravou pokladnicí látek, které pozitivně ovlivňují náš organismus!

Dezintegrace neznamená rozemletí. Přečtěte si, co se musí provést s chlorellou, aby mohla být označována jako dezintegrovaná.

Proces dezintegrace - jak probíhá?

Proces dezintegrace u české sladkovodní řasy chlorella byl objeven českými vědci a spočívá ve využítí technologie, díky které se naruší fibrózní celuloza, která obklopuje jádro chlorelly. Díky tomu náš organismus dokáže všechny potřebné látky dokonale zpracovat. Dezintegrovaná chlorela rozhodně neznamená, že je mletá, Sladkovodní chlorella totiž rozemlít ani nejde, protože její konzistence je pudrovitého základu již od pěstování. Navíc mletím dezintegrace nedocílíte!
Jak tedy probíhá dezintegrace chlorelly?

Dezintegrace chlorelly je patentována. Jde o způsob, kdy se pomocí speciální technologie proti sobě při tlaku až 600 atmosfér vrážejí buňky chlorelly. Jen díky tomuto procestu se dokáže narušit fibrózní celuloza, která jádro chrání. Díky tomu pak lze do našeho organismu vpravit vše, co chlorella v sobě od počátku nese.

Dezintegrovná řasa chlorella má silnější účinky

Aby lidský organismus doslova vykřesal z chlorelly to nejpodstatnější, musí být chlorella dezintegrovaná. Bez tzv. procesu dezintagrace chlorellu naše enzymy nerozštěpí. Technologie dezintegrace je poměrně náročná, proto se jí výrobci příliš nevěnují. Český výrobce Queen Euniké kromě dezintegrace povýšil účinky chlorelly mikronizací. Tato kombinace zaručuje maximální vstřebatelnost a využitelnost chlorelly.

Velmi důležitá je také vstupní surovina a následné zpracování. Poku jde o kvalitní surovinu, opět se můžeme porozhlédnout v naší zemi. Velmi kvalitní řasa totiž pochází z okolí Třeboně. Díky speciálnímu systému pěstování nehrozí, že by obsahovala plísně a jiné bakterie.

Chlorella - česká sladkovodní řasa

Řasy patří mezi nejstarší obyvatele naší planety. V četných pojednáních je tato zelená řasa často označována jako ideální potravní doplněk. Tato jednobuněčná rostlina připomíná samé počátky osidlování naší planety živými organismy. Z energie slunce a z minerálů vody dovedla syntetizovat a ve svém miniaturním těle (o velikosti červené krvinky) ukládat velmi komplexní produkty nutné ke svému přežití a rozmnožování.

Česká dezintegrovaná řasa Chlorela (Chlorella Sp.) je hramonickou směsí vitamínů, minerálů, bílkovin, vlákniny, stopových prvků a speciálních látek (chlorofyl, karotenoidy, Chlorella růstový faktor (CGF) a další.), která se v přírodě tvořila tisíce let.

Další významnou vlastností chlorely je živinové složení její biomasy. Obsahuje kolem 50% bílkovin připomínajících svým aminokyselinovým složením protein živočišného původu. Počtem vitamínů se chlorela řadí mezi multivitamínové doplňky. Nikoliv však ve smyslu jejich absolutního množství,a le především pro jejich vzájemné zastoupení i využitelnosti.

Oficiální údaje z MBÚ Třeboň 

(Mikrobiologického ústavu, kde se pěstuje)
Zastoupení vitamínů, minerálů a ostatních látek ve 100g suché hmoty naměřené u dezintegrované Chlorelly SP z Třeboně (nelze zaměňovat s udávanými hodnotami u jiných kmenů chlorelly)

Vitamín B 11,8 mg                 Vápník 230 mg
Vitamín B2 4,4 mg Železo 70 mg
Vitamín B3 21,9 mg Mangan 14 mg
Vitamín B5 1,3 mg Zinek 11 mg
Vitamín B6 2,8 mg Měď 4 mg
Vitamín B12 0,8 mg Kobalt 0,5 g
Vitamín H (biotin)      0,03 mg Isoleucin 2,01 g
Kyselina listová 4,2 mg Lucin 4,74 g
Vitamín E 29,8 mg Lysin 3,59 g
Vitamín 65,5 mg Methionin 1,34 g
Betakaroten 105 mg Phenylalanin 2,67 g
Fosfor 1200 mg Threonin 2,52 g
Draslík 870 mg Tryptofan 0,80 g
Síra 600 mg Valin 3,45 g
Hořčík 300 mg Chlorella růst. faktor     2,5 OD/g/L


Nalezneme zde  všechny vitaminy B komplexu. Ten společně s kyselinou pantothenovou a biotinem příznivě působí na stav kůže a kožních derivátů - vlasů a nehtů.Uživateli chlorelly jsou tyto zjevné efekty často jako prvé zaznamenávány. Chlorella dále obsahuje velké množství rostlinných barviv - katotenoidů. Betakaroten je nejvýznamnějším z nich. Je nejen prekurzorem vitamínu A, ale i uznávaným antioxidantem a také antikarcinogenem.Minerální látky jsou další cennou složkou chlorelly. Chlorella je skutečný dar přírody s širokým využitím zejména pro lidi s nepravidelnou nebo jednostrannou stravou, pro lidi s nadváhou, při zvýšené fyzické či duševní zátěži, v rekonvalescenci, pro seniory apod. Při dlouhodobém užívání se stává i účinným prostředkem prevence.

Chlorella Growth Factor - CGF

CGF je zkratkou anglického Chlorella Growth Factor, což znamená Chlorella růstový faktor. Jedná se o nejúčinnější složku řasy. Tento výtažek obsahuje volné aminokyseliny, vitamíny, minerální a jiné příznivé látky, z nichž některé nebyly stále vědci identifikovány.
Zjištěné účinky CGF jsou však pozoruhodné. Podporuje regeneraci tkání, především dělení a růst buněk. V dětství dokonce zrychluje celkový růst a vývoj organismu. Posiluje schopnost likvidovat cizorodé bakterie a má pozitivní vliv na celkovou obranyschopnost lidského těla. Celkově můžeme říct, že CGF má úžasnou schopnost léčit tělo. Více o CGF 

Posílení lidské imunity

CGF svým působením na lidský organismus stimuluje tvorbu bílých krvinek a jejich zvýšenou aktivitu proti cizorodým látkám. Tímto způsobem přirozeně zvyšuje obranyschopnost lidského těla bez jakýchkoli vedlejších účinků, protože CGF pouze umožňuje našemu tělu lépe využít své přirozené schopnosti. Dokonce lze při aplikaci CGF dosáhnout výborných účinků při prevenci nádorových onemocnění, neboť roste odolnost těla proti rakovinným buňkám. Při pravidelném užívání CGF je dosahováno lepších výsledků i při samotném léčení těchto onemocnění.